63USC12000MEFCSN35X45
RubyconRubycon
63USC12000MEFCSN35X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63USC12000MEFCSN35X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63USC12000MEFCSN35X45.pdf2.63USC12000MEFCSN35X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63USC12000MEFCSN35X45
Varenummer 63USC12000MEFCSN35X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15111 pcs Datablad 1.63USC12000MEFCSN35X45.pdf2.63USC12000MEFCSN35X45.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 6.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.245A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 12000µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 12000µF Applikationer General Purpose