63YXA10M5X11
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXA10M5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.63YXA10M5X11.pdf2.63YXA10M5X11.pdf
  • Besked
Specifikationer for 63YXA10M5X11
Varenummer 63YXA10M5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3032 pcs Datablad 1.63YXA10M5X11.pdf2.63YXA10M5X11.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXA Ripple Current @ Low Frequency 48mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 72mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 10µF