63YXG1200MEFC16X40
RubyconRubycon
63YXG1200MEFC16X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXG1200MEFC16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXG1200MEFC16X40.pdf2.63YXG1200MEFC16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXG1200MEFC16X40
Varenummer 63YXG1200MEFC16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33981 pcs Datablad 1.63YXG1200MEFC16X40.pdf2.63YXG1200MEFC16X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 1.212A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.02A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1490
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 40 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1200µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1200µF Applikationer General Purpose