63YXG1500MEFC18X40
RubyconRubycon
63YXG1500MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXG1500MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXG1500MEFC18X40.pdf2.63YXG1500MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXG1500MEFC18X40
Varenummer 63YXG1500MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41880 pcs Datablad 1.63YXG1500MEFC18X40.pdf2.63YXG1500MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 1.398A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.33A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1765
63YXG1500MEFC18X40-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 36 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1500µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1500µF Applikationer General Purpose