63YXG33MEFC6.3X11
RubyconRubycon
63YXG33MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXG33MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXG33MEFC6.3X11.pdf2.63YXG33MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXG33MEFC6.3X11
Varenummer 63YXG33MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 947501 pcs Datablad 1.63YXG33MEFC6.3X11.pdf2.63YXG33MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 57.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 115mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1495
63YXG33MEFC63X11
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 1.2 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose