63YXG56MEFC8X11.5
RubyconRubycon
63YXG56MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXG56MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXG56MEFC8X11.5.pdf2.63YXG56MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXG56MEFC8X11.5
Varenummer 63YXG56MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 221079 pcs Datablad 1.63YXG56MEFC8X11.5.pdf2.63YXG56MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 116mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 232mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1496
63YXG56MEFC8X115
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 630 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 56µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 56µF Applikationer General Purpose