63YXH82MEFC8X16
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXH82MEFC8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXH82MEFC8X16.pdf2.63YXH82MEFC8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXH82MEFC8X16
Varenummer 63YXH82MEFC8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 506149 pcs Datablad 1.63YXH82MEFC8X16.pdf2.63YXH82MEFC8X16.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXH Ripple Current @ Low Frequency 167.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 335mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 36 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF