63ZL270MEFC10X28
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL270MEFC10X28
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.63ZL270MEFC10X28.pdf2.63ZL270MEFC10X28.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL270MEFC10X28
Varenummer 63ZL270MEFC10X28 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 235406 pcs Datablad 1.63ZL270MEFC10X28.pdf2.63ZL270MEFC10X28.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 270µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF