63ZL470MEFCGC16X20
RubyconRubycon
63ZL470MEFCGC16X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL470MEFCGC16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZL470MEFCGC16X20.pdf2.63ZL470MEFCGC16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL470MEFCGC16X20
Varenummer 63ZL470MEFCGC16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 135045 pcs Datablad 1.63ZL470MEFCGC16X20.pdf2.63ZL470MEFCGC16X20.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.095A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 45 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose