63ZL680MEFC12.5X40
RubyconRubycon
63ZL680MEFC12.5X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL680MEFC12.5X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZL680MEFC12.5X40.pdf2.63ZL680MEFC12.5X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL680MEFC12.5X40
Varenummer 63ZL680MEFC12.5X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 109222 pcs Datablad 1.63ZL680MEFC12.5X40.pdf2.63ZL680MEFC12.5X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.529A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 29 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose