63ZL82MEFCT810X12.5
RubyconRubycon
63ZL82MEFCT810X12.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL82MEFCT810X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZL82MEFCT810X12.5.pdf2.63ZL82MEFCT810X12.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL82MEFCT810X12.5
Varenummer 63ZL82MEFCT810X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 571950 pcs Datablad 1.63ZL82MEFCT810X12.5.pdf2.63ZL82MEFCT810X12.5.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 342.5mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 150 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose