63ZLH820MEFC16X25
RubyconRubycon
63ZLH820MEFC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZLH820MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZLH820MEFC16X25.pdf2.63ZLH820MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZLH820MEFC16X25
Varenummer 63ZLH820MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57105 pcs Datablad 1.63ZLH820MEFC16X25.pdf2.63ZLH820MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 1.638A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-3037
63ZLH820MEFC16X25-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 32 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF