80LSW22000MEFC51X118
RubyconRubycon
80LSW22000MEFC51X118 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80LSW22000MEFC51X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW
Dataark: 1.80LSW22000MEFC51X118.pdf2.80LSW22000MEFC51X118.pdf3.80LSW22000MEFC51X118.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80LSW22000MEFC51X118
Varenummer 80LSW22000MEFC51X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 9.9A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.858" (21.80mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 4.803" (122.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22000µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22000µF Applikationer General Purpose