80MXC2200MEFCSN30X25
RubyconRubycon
80MXC2200MEFCSN30X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80MXC2200MEFCSN30X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80MXC2200MEFCSN30X25.pdf2.80MXC2200MEFCSN30X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80MXC2200MEFCSN30X25
Varenummer 80MXC2200MEFCSN30X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30743 pcs Datablad 1.80MXC2200MEFCSN30X25.pdf2.80MXC2200MEFCSN30X25.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.03A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.3345A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2200µF Applikationer General Purpose