80USC6800MEFCSN30X50
RubyconRubycon
80USC6800MEFCSN30X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80USC6800MEFCSN30X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80USC6800MEFCSN30X50.pdf2.80USC6800MEFCSN30X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80USC6800MEFCSN30X50
Varenummer 80USC6800MEFCSN30X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27762 pcs Datablad 1.80USC6800MEFCSN30X50.pdf2.80USC6800MEFCSN30X50.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USC Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2830
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 6800µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 6800µF