80VXG2700MEFC35X30
Produkt oversigt
Varenummer: 80VXG2700MEFC35X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80VXG2700MEFC35X30.pdf2.80VXG2700MEFC35X30.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80VXG2700MEFC35X30
Varenummer 80VXG2700MEFC35X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11743 pcs Datablad 1.80VXG2700MEFC35X30.pdf2.80VXG2700MEFC35X30.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 2.18A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.507A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2700µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2700µF Applikationer General Purpose