80YXG680MEFC18X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80YXG680MEFC18X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.80YXG680MEFC18X25.pdf2.80YXG680MEFC18X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80YXG680MEFC18X25
Varenummer 80YXG680MEFC18X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 60053 pcs Datablad 1.80YXG680MEFC18X25.pdf2.80YXG680MEFC18X25.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF