80ZLH12MEFCT15X11
RubyconRubycon
80ZLH12MEFCT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLH12MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLH12MEFCT15X11.pdf2.80ZLH12MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLH12MEFCT15X11
Varenummer 80ZLH12MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1530076 pcs Datablad 1.80ZLH12MEFCT15X11.pdf2.80ZLH12MEFCT15X11.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 68.46mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 1.4 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 12µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 12µF Applikationer General Purpose