80ZLH560MEFC18X20
RubyconRubycon
80ZLH560MEFC18X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLH560MEFC18X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLH560MEFC18X20.pdf2.80ZLH560MEFC18X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLH560MEFC18X20
Varenummer 80ZLH560MEFC18X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 59603 pcs Datablad 1.80ZLH560MEFC18X20.pdf2.80ZLH560MEFC18X20.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 1.073A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-3057
80ZLH560MEFC18X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 54 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF