80ZLJ100M10X16
RubyconRubycon
80ZLJ100M10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLJ100M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLJ100M10X16.pdf2.80ZLJ100M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLJ100M10X16
Varenummer 80ZLJ100M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 381159 pcs Datablad 1.80ZLJ100M10X16.pdf2.80ZLJ100M10X16.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 520mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 110 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose