80ZLJ330M16X20
RubyconRubycon
80ZLJ330M16X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLJ330M16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLJ330M16X20.pdf2.80ZLJ330M16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLJ330M16X20
Varenummer 80ZLJ330M16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 54789 pcs Datablad 1.80ZLJ330M16X20.pdf2.80ZLJ330M16X20.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 1.073A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.95A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2370
80ZLJ330M16X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 48 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose