80ZLJ680M18X25
RubyconRubycon
80ZLJ680M18X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLJ680M18X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLJ680M18X25.pdf2.80ZLJ680M18X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLJ680M18X25
Varenummer 80ZLJ680M18X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31652 pcs Datablad 1.80ZLJ680M18X25.pdf2.80ZLJ680M18X25.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 1.375A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.5A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2372
80ZLJ680M18X25-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 36 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose