8AX1100MEFC10X12.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 8AX1100MEFC10X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.8AX1100MEFC10X12.5.pdf2.8AX1100MEFC10X12.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 8AX1100MEFC10X12.5
Varenummer 8AX1100MEFC10X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 528443 pcs Datablad 1.8AX1100MEFC10X12.5.pdf2.8AX1100MEFC10X12.5.pdf
Spændingsvurdering 8V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie AX Ripple Current @ Low Frequency 660mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.97A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1100µF 8V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 1100µF