1.5KE6V8A
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
1.5KE6V8A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 1.5KE6V8A
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TVS DIODE 5.8V 13.4V DO201
Dataark: 1.5KE6V8A.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
1200 pcs
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 1.5KE6V8A
Varenummer 1.5KE6V8A Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TVS DIODE 5.8V 13.4V DO201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 284223 pcs Datablad 1.5KE6V8A.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 5.8V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 13.4V
Spænding - Opdeling (Min) 6.45V Envejs kanaler 1
Type Zener Leverandør Device Package DO-201
Serie 1.5KE, TRANSIL™ Power Line Protection No
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde DO-201AA, DO-27, Axial Andre navne 15KE6V8A
Driftstemperatur - Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 746A (8/20µs) Kapacitans @ Frekvens 9500pF @ 1MHz