BTA16-400BWRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA16-400BWRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA16-400BWRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 400V TO220AB
Dataark: BTA16-400BWRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA16-400BWRG
Varenummer BTA16-400BWRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 400V TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 109567 pcs Datablad BTA16-400BWRG.pdf
Spænding - Off State 400V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Alternistor - Snubberless Leverandør Device Package TO-220AB
Serie Snubberless™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse TRIAC Alternistor - Snubberless 400V 16A Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 16A Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 50mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA