BTB08-700BWRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTB08-700BWRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTB08-700BWRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB
Dataark: BTB08-700BWRG.pdf
  • Besked
Specifikationer for BTB08-700BWRG
Varenummer BTB08-700BWRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6811 pcs Datablad BTB08-700BWRG.pdf
Spænding - Off State 700V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Alternistor - Snubberless Leverandør Device Package TO-220AB
Serie Snubberless™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-4176-5
BTB08700BWRG
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Alternistor - Snubberless 700V 8A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 8A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 84A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single