E-L4957AD1.5
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
E-L4957AD1.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: E-L4957AD1.5
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK
Dataark: E-L4957AD1.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for E-L4957AD1.5
Varenummer E-L4957AD1.5 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62199 pcs Datablad E-L4957AD1.5.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 14V
Leverandør Device Package D2PAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-5327-5
E-L4957AD1.5-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 5A D2PAK Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA
Nuværende - Output 5A Kontrolfunktioner -