L4931ABPT33-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STMicroelectronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: L4931ABPT33-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 250MA PPAK
Dataark: L4931ABPT33-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for L4931ABPT33-TR
Varenummer L4931ABPT33-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 250MA PPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 155370 pcs Datablad L4931ABPT33-TR.pdf
Spændingsfald (Max) 0.8V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 20V
Leverandør Device Package PPAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD PSRR 73dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-1164-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 250mA PPAK Strøm - Forsyning (Max) 6mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 1mA Nuværende - Output 250mA
Kontrolfunktioner - Basenummer L4931AB
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
L4931ABPT50TR
L4931ABPT50TR
producenter: STMicroelectronics
Beskrivelse: IC REG LINEAR 5V 250MA PPAK
På lager: 158703 pcs
Hent: L4931ABPT50TR.pdf
RFQ
L4931ABPT33
L4931ABPT33
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 250MA PPAK