L4931CPT25-TR
Produkt oversigt
Varenummer: L4931CPT25-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 250MA PPAK
Dataark: L4931CPT25-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for L4931CPT25-TR
Varenummer L4931CPT25-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 250MA PPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 158187 pcs Datablad L4931CPT25-TR.pdf
Spændingsfald (Max) 0.8V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 20V
Leverandør Device Package PPAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD PSRR 75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 250mA PPAK
Strøm - Forsyning (Max) 6mA Nuværende - Quiescent (Iq) 1mA
Nuværende - Output 250mA Kontrolfunktioner -
Basenummer L4931C
Relaterede produkter
L4931CV120
L4931CV120
producenter: STMicroelectronics
Beskrivelse: IC REG LINEAR 12V 250MA TO220AB
På lager: 217806 pcs
Hent: L4931CV120.pdf
RFQ
L4931CPT80-TR
L4931CPT80-TR
Beskrivelse: IC REG LINEAR 8V 250MA PPAK
På lager: 129135 pcs
Hent: L4931CPT80-TR.pdf
RFQ
L4931CPT25
L4931CPT25
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 250MA PPAK