L4973D3.3-013TR
Produkt oversigt
Varenummer: L4973D3.3-013TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ/3.3V 3.5A 20SOIC
Dataark: L4973D3.3-013TR.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for L4973D3.3-013TR
Varenummer L4973D3.3-013TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ/3.3V 3.5A 20SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39536 pcs Datablad L4973D3.3-013TR.pdf
Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.5V (3.3V) Spænding - Udgang (Max) 50V
Spænding - Indgang (Min) 8V Spænding - Indgang (Max) 55V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 20-SO Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Andre navne 497-3358-2
L4973D33013TR
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 100kHz ~ 300kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable (Fixed) 0.5V (3.3V) 1 Output 3.5A 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Nuværende - Output 3.5A
Basenummer L4973
Relaterede produkter
L4973D5.1-013TR
L4973D5.1-013TR
producenter: STMicroelectronics
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ/5.1V 3.5A 20SOIC
På lager: 15862 pcs
Hent: L4973D5.1-013TR.pdf
RFQ
L4975A
L4975A
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 5A 15MULTIWATT
På lager: 10748 pcs
Hent: L4975A.pdf
RFQ
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 2A 20DIP