L78L24ABZ-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STMicroelectronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: L78L24ABZ-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 24V 100MA TO92-3
Dataark: L78L24ABZ-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for L78L24ABZ-TR
Varenummer L78L24ABZ-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 24V 100MA TO92-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1073192 pcs Datablad L78L24ABZ-TR.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 24V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 40V
Leverandør Device Package TO-92-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) PSRR 37dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 24V 100mA TO-92-3
Strøm - Forsyning (Max) 6.5mA Nuværende - Quiescent (Iq) 6mA
Nuværende - Output 100mA Kontrolfunktioner -