L78M10ACDT-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
L78M10ACDT-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: L78M10ACDT-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 10V 500MA DPAK
Dataark: L78M10ACDT-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for L78M10ACDT-TR
Varenummer L78M10ACDT-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 10V 500MA DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 198157 pcs Datablad L78M10ACDT-TR.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 10V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 35V
Leverandør Device Package DPAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 56dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 500mA DPAK
Nuværende - Quiescent (Iq) 6mA Nuværende - Output 500mA