L78M24ABDT-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
L78M24ABDT-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: L78M24ABDT-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 24V 500MA DPAK
Dataark: L78M24ABDT-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for L78M24ABDT-TR
Varenummer L78M24ABDT-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 24V 500MA DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 156752 pcs Datablad L78M24ABDT-TR.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 24V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 40V
Leverandør Device Package DPAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 50dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-7773-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 24V 500mA DPAK Nuværende - Quiescent (Iq) 6mA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -