LD1117ADT25TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
LD1117ADT25TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LD1117ADT25TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A DPAK
Dataark: LD1117ADT25TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LD1117ADT25TR
Varenummer LD1117ADT25TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 143905 pcs Datablad LD1117ADT25TR.pdf
Spændingsfald (Max) 1.3V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 15V
Leverandør Device Package DPAK Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 80dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-3454-2 Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1A DPAK Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -