M48T35Y-70MH6F
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
M48T35Y-70MH6F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: M48T35Y-70MH6F
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28SOH
Dataark: M48T35Y-70MH6F.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
936 pcs
  • Besked
Specifikationer for M48T35Y-70MH6F
Varenummer M48T35Y-70MH6F Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28SOH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7736 pcs Datablad M48T35Y-70MH6F.pdf
Spænding - Forsyning, Batteri - Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Type Clock/Calendar Tidsformat HH:MM:SS (24 hr)
Leverandør Device Package 28-SOH Serie Timekeeper®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets
Andre navne 497-4717-2 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hukommelsesstørrelse - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
grænseflade Parallel Funktioner Leap Year
Detaljeret beskrivelse Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets Datoformat YY-MM-DD-dd
Nuværende - Timekeeping (Max) 2mA @ 4.75V ~ 5.5V Basenummer M48T