SMBJ6.5CA-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
SMBJ6.5CA-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SMBJ6.5CA-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TVS DIODE 6.5V 14.5V SMB
Dataark: SMBJ6.5CA-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SMBJ6.5CA-TR
Varenummer SMBJ6.5CA-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TVS DIODE 6.5V 14.5V SMB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 261902 pcs Datablad SMBJ6.5CA-TR.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 6.5V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 11.2V
Spænding - Opdeling (Min) 7.2V Type Zener
Leverandør Device Package SMB (DO-214AA) Serie SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 600W
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde DO-214AA, SMB
Andre navne 497-3146-1 Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 56A