STB100NF03L-03-1
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STB100NF03L-03-1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STB100NF03L-03-1
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 30V 100A I2PAK
Dataark: STB100NF03L-03-1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for STB100NF03L-03-1
Varenummer STB100NF03L-03-1 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 30V 100A I2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22252 pcs Datablad STB100NF03L-03-1.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA Vgs (Max) ±16V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package I2PAK
Serie STripFET™ III Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.2 mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max) 300W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA Andre navne 497-15805-5
STB100NF03L-03-1-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 6200pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 88nC @ 5V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 4.5V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 30V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 30V 100A (Tc) 300W (Tc) Through Hole I2PAK Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 100A (Tc)