STB25NM60N-1
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STB25NM60N-1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STB25NM60N-1
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 21A I2PAK
Dataark: STB25NM60N-1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STB25NM60N-1
Varenummer STB25NM60N-1 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 21A I2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 19830 pcs Datablad STB25NM60N-1.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package I2PAK
Serie MDmesh™ II Rds On (Max) @ Id, Vgs 160 mOhm @ 10.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 160W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA Andre navne 497-5730
Driftstemperatur 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2400pF @ 50V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 84nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 21A (Tc) 160W (Tc) Through Hole I2PAK Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 21A (Tc)