STD100N10LF7AG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STD100N10LF7AG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STD100N10LF7AG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 100V 80A DPAK
Dataark: STD100N10LF7AG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for STD100N10LF7AG
Varenummer STD100N10LF7AG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 80A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 73626 pcs Datablad STD100N10LF7AG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package DPAK
Serie Automotive, AEC-Q101, STripFET™ F7 Rds On (Max) @ Id, Vgs 9 mOhm @ 40A, 10V
Power Dissipation (Max) 125W (Tc) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4000pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 73nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V Detaljeret beskrivelse N-Channel 100V 80A (Tc) 125W (Tc) Surface Mount DPAK
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 80A (Tc)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
STD09Y-X
STD09Y-X
producenter: Agastat Relays / TE Connectivity
Beskrivelse: MARKER CHEVRON X LEGEND YL
På lager: 1528465 pcs
Hent: STD09Y-X.pdf
RFQ
STD10
STD10
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 10A 240VAC CYLINDR