STD7NM50N-1
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STD7NM50N-1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STD7NM50N-1
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 5A IPAK
Dataark: STD7NM50N-1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STD7NM50N-1
Varenummer STD7NM50N-1 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 5A IPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 127981 pcs Datablad STD7NM50N-1.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package I-PAK
Serie MDmesh™ II Rds On (Max) @ Id, Vgs 780 mOhm @ 2.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 45W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 400pF @ 50V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 5A (Tc) 45W (Tc) Through Hole I-PAK
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 5A (Tc)