STGB30H60DLFB
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGB30H60DLFB Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STGB30H60DLFB
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRENCH GATE FIELD-STOP IGBT, HB
Dataark: STGB30H60DLFB.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STGB30H60DLFB
Varenummer STGB30H60DLFB Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRENCH GATE FIELD-STOP IGBT, HB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 69929 pcs Datablad STGB30H60DLFB.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Testtilstand 400V, 30A, 10 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C -/146ns
Skifte energi 393µJ (off) Leverandør Device Package D2PAK
Serie - Strøm - Max 260W
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 497-16508-2 Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type Standard
IGBT Type Trench Field Stop Gate Charge 149nC
Detaljeret beskrivelse IGBT Trench Field Stop 600V 60A 260W Surface Mount D2PAK Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 120A
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 60A