STGW80H65FB-4
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGW80H65FB-4 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STGW80H65FB-4
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IGBT BIPO 650V 80A TO247
Dataark: STGW80H65FB-4.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for STGW80H65FB-4
Varenummer STGW80H65FB-4 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IGBT BIPO 650V 80A TO247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9918 pcs Datablad STGW80H65FB-4.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 650V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 80A
Testtilstand 400V, 80A, 10 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 84ns/280ns
Skifte energi 2.1mJ (on), 1.5mJ (off) Leverandør Device Package TO-247-4L
Serie - Strøm - Max 469W
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-247-4
Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Type Standard IGBT Type Trench Field Stop
Gate Charge 414nC Detaljeret beskrivelse IGBT Trench Field Stop 650V 120A 469W Through Hole TO-247-4L
Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 240A Nuværende - Samler (Ic) (Max) 120A