STH52N10LF3-2AG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STMicroelectronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STH52N10LF3-2AG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 100V 52A H2PAK-2
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STH52N10LF3-2AG
Varenummer STH52N10LF3-2AG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 52A H2PAK-2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 87392 pcs Datablad
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package H2Pak-2
Serie STripFET™ F3 Rds On (Max) @ Id, Vgs 20 mOhm @ 26A, 10V
Power Dissipation (Max) 110W (Tc) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1900pF @ 400V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.5nC @ 5V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 5V, 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V Detaljeret beskrivelse N-Channel 100V 52A (Tc) 110W (Tc) Surface Mount H2Pak-2
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 52A (Tc)