STM32L011K4U3TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L011K4U3TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32QFPN
Dataark: STM32L011K4U3TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L011K4U3TR
Varenummer STM32L011K4U3TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32QFPN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 75021 pcs Datablad STM32L011K4U3TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Fart 32MHz
Serie STM32L0 RAM-størrelse 2K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 16KB (16K x 8)
tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT Emballage Tape & Reel (TR)
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TA)
Antal I / O 28 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 512 x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH Datakonvertere A/D 10x12b