STM32L041C6T6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L041C6T6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse LQFP 48 7X7X1.4 1
Dataark: STM32L041C6T6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2400 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L041C6T6TR
Varenummer STM32L041C6T6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse LQFP 48 7X7X1.4 1 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 78331 pcs Datablad STM32L041C6T6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 48-LQFP (7x7)
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 8K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 32KB (32K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 48-LQFP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 38 EEPROM-størrelse 1K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) Datakonvertere A/D 10x12b