STM32L051C8T6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L051C8T6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Dataark: 1.STM32L051C8T6TR.pdf2.STM32L051C8T6TR.pdf3.STM32L051C8T6TR.pdf4.STM32L051C8T6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L051C8T6TR
Varenummer STM32L051C8T6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 48-LQFP (7x7)
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 8K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 64KB (64K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 48-LQFP
Andre navne 497-17487-6 Oscillator type Internal
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal I / O 37
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
EEPROM-størrelse 2K x 8 Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)