STM32L051R8T6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L051R8T6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
Dataark: 1.STM32L051R8T6TR.pdf2.STM32L051R8T6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L051R8T6TR
Varenummer STM32L051R8T6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 50298 pcs Datablad 1.STM32L051R8T6TR.pdf2.STM32L051R8T6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Fart 32MHz
Serie STM32L0 RAM-størrelse 8K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 64KB (64K x 8)
tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT Emballage Tape & Reel (TR)
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 51 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 2K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH Datakonvertere A/D 16x12b