STM32L052T6Y6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L052T6Y6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 32KB FLASH 36WLCSP
Dataark: STM32L052T6Y6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L052T6Y6TR
Varenummer STM32L052T6Y6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 32KB FLASH 36WLCSP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74865 pcs Datablad STM32L052T6Y6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 36-WLCSP
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 8K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 32KB (32K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 36-UFBGA, WLCSP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 29 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 2K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 36-WLCSP Datakonvertere A/D 16x12b, D/A 1x12b