STM32L071CZY6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L071CZY6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 49WLCSP
Dataark: STM32L071CZY6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L071CZY6TR
Varenummer STM32L071CZY6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 49WLCSP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53077 pcs Datablad STM32L071CZY6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 49-WLCSP
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 20K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 192KB (192K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 49-UFBGA, WLCSP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 40 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 6K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 49-WLCSP Datakonvertere A/D 13x12b