STM32L073RZT6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L073RZT6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse LQFP 64 10X10X1.4 1
Dataark: STM32L073RZT6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L073RZT6TR
Varenummer STM32L073RZT6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse LQFP 64 10X10X1.4 1 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 32699 pcs Datablad STM32L073RZT6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.8 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 64-LQFP (10x10)
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 20K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 64-LQFP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 51 EEPROM-størrelse 6K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) Datakonvertere A/D 15x12b, D/A 2x12b